
Beertje Anders zit heerlijk in zijn boek te lezen. En kijk eens: een ander beertje heeft ook een boek gepakt! Dat is precies wat er zo leuk is aan lezen. Wanneer kinderen zien dat anderen plezier hebben in een boek, worden ze vaak zelf ook nieuwsgierig. Wat zou er in dat boek staan? Waarom moet iemand zo lachen? En zou dat verhaal misschien ook iets voor mij zijn?
Kinderen leren veel door naar anderen te kijken. Dat geldt ook voor lezen. Wanneer de juf, meester of een ouder zichtbaar geniet van een boek, laat dat zien dat lezen niet alleen iets is wat moet, maar ook iets wat je voor je plezier doet. Pak daarom zelf ook eens een boek tijdens een rustig leesmoment. Laat kinderen merken dat jij net zo goed nieuwsgierig kunt zijn naar een mooi verhaal.
Maak van de poster een aanleiding voor een leuke boekenactiviteit. Laat een paar kinderen hun favoriete boek uitkiezen en aan de groep laten zien. Ze mogen vertellen waarom ze het zo leuk vinden, zonder het hele verhaal te verklappen. Misschien wil een ander kind dat boek daarna ook wel lezen! Je kunt ook een plekje in de klas maken voor boeken die kinderen elkaar aanraden. Zo helpen kinderen elkaar om steeds weer nieuwe verhalen te ontdekken.
Wil je deze vrolijke leesposter een plekje geven in de klas of leeshoek? Bekijk de A3-poster 'Zien lezen, doet lezen!' bij DMS Educatief Deze poster is ook verkrijgbaar als onderdeel van het complete pakket met zes leesposters van Beertje Anders. Bekijk het complete pakket met 6 leesposters
