Beer Zorg legt op een grappige en duidelijke manier uit hoe je goed voor je tanden zorgt — voor een gezond gebit je hele berenleven lang! In dit vrolijke verhaal leren de beertjes alles over tanden poetsen, tandpasta, de tandenfee en het bezoek aan de tandarts. Beer Zorg geeft praktische poetsregels en laat zien hoe belangrijk het is om je tanden twee keer per dag goed te poetsen. Met veel humor, herkenbare situaties en duidelijke uitleg stimuleert dit verhaal jonge kinderen om bewust en zelfstandig voor hun gebit te zorgen. De PDF-download van dit vertelverhaal bevat 12 dubbelzijdig bedrukte vertelplaten, goed voor 24 pagina’s met verhaal en illustraties. Ook verkrijgbaar als gedrukt exemplaar. Ideaal voor gebruik in een verteltheater (Kamishibai), vooral als je beschikt over een A3-printer.


4.95 

Meer informatie


Vertelverhaal 'Houd je mond ... gezond!' 12 pagina

‘Goedemorgen beertjes’, zegt Beer Juf. ‘Goedemorgen Beer Juf’, zeggen de beertjes in koor! ‘Vandaag geeft Beer Zorg jullie een les over: Zorg goed voor jezelf’. ‘Goedemorgen beertjes’, zegt Beer Zorg. ‘Gedemorgen Beer Zorg’, zeggen de beertjes in koor! ‘Ik ben blij dat jullie er allemaal zijn. Vandaag gaan we het hebben over jullie tanden. Beren moeten hun tanden goed verzorgen en dat betekent: twee keer per dag poetsen! Vooral als je al groteberentanden hebt. Wie van jullie heeft er al groteberentanden? ‘Ik, ik, ik’, roepen alle beertjes! ‘Laat jullie tanden dan eens zien?  O ik zie het al, jullie zijn jullie tanden aan het wisselen. Dan is er bij jullie vast ook een tandenfee geweest?’  ‘Ja, bij mij’, ‘Bij mij!’ en ‘Bij mij’ zeggen een paar beertjes. ‘De tandenfee neemt je melktand mee. Ze geeft je een kleine beloning en zegt dan: “Zorg goed voor deze nieuwe tand, want hij moet nog je hele berenleven mee!”’ ‘Ik heb nog nooit zo’n fee gezien’, zegt Beertje Bruin. ‘Mijn moeder vertelt wel over de tandenfee en ze heeft een euro onder mijn kussen gelegd, maar ik ken die fee niet?’ ‘Dan is je moeder de tandenfee’, zegt Beer Zorg. ‘Het belangrijkste is de boodschap: je moet goed voor je tanden zorgen.’ ‘Ik zei het al in het begin. Zorg goed voor je tanden. Dus twee keer per dag poetsen!  ’s Morgens na het ontbijt en ’s avonds voor het slapengaan. ‘Poetsen kun je het beste doen met goede tandpasta met fluoride. Spoel je mondje niet te vaak. Eén keer is voldoende. Bij het spoelen gaat anders weer veel fluoride weg. Gebruik de juiste tandenborstel. Tandpasta op de borstel en poetsen maar.‘Er zijn een paar dingen waar je bij het tandenpoetsen op moet letten, namelijk: - Poets in een vaste volgorde, dan worden er geen tandjes overgeslagen. - Eerst de binnenkant, dan de buitenkant. De tandenborstel half op de tanden en half tegen het tandvleesrandje aanzetten. En poets de puntjes van nieuwe tanden die doorbreken ook gelijk mee.’ Beer Juf en Beer Zorg doen het voor, maar ze trekken hierbij wel heel gekke gezichten. Alle beertjes moeten erom lachen. ‘Poets ten minste twee minuten je tanden! Je kunt dit het beste doen met een klok of een zandloper.’ ‘Poets de tanden voor de spiegel, zodat je goed ziet wat je doet.’ ‘Als je klaar bent met poetsen kun je het even laten controleren door Vader of Moeder Beer. Zij kunnen het beste ook nog even na poetsen. De meeste beertjes gaan twee keer per jaar naar de tandarts voor controle. De tandarts kijkt of het goed gaat met je tanden en of er geen gaatjes zijn. En ...’ ‘... hij kijkt of de tanden wel op de juiste manier groeien. Als dit niet zo is dan kan een beugeltje helpen, maar die krijg je dan pas als je veel ouder bent.’ ‘Ik herhaal nog één keer waar je op moet letten bij het tandenpoetsen.

1. Poets je tanden twee keer per dag.

2. Gebruik goede tandpasta met fluoride. 

3. Spoel je mondje maar één keer.

4. Poets in een vaste volgorde.

5. Eerst de binnenkant, dan de buitenkant.

6. Borstel ook het tandvlees mee.

7. Poets ten minste twee minuten, kijk op de klok of zandloper.

8. Kijk bij het poetsen in de spiegel.

9. Laat je vader of moeder even napoetsen.

10. Ga twee keer per jaar naar de tandarts voor controle.

Nou lieve beertjes, dit was het weer. Zorg goed voor je gebit en tot een volgende keer, daaag.’ ‘Daaaag’, zeggen de beertjes in koor.